सदस्यता टुंगो नलगाई साधारणसभा नगर्न प्रेस युनियनको आग्रह

नेपाल पत्रकार महासंघ मकवानपुर शाखाको साधारणसभा रोक्न प्रेस युनियन मकवानपुरले ध्यानाकर्षण-पत्र बुझाएको छ ।

लोकतन्त्रवादी पत्रकारहरुको अग्रणी संस्था युनियनले श्रमजीवी पत्रकारहरुको साझा संस्था महासंघले सुरु गरेको सदस्यता शुद्धीकरण अभियान तथा नयाँ सदस्यताको विषय नुटंगिएसम्म साधारणसभा नगर्न अनुरोध गरेको हो ।

महासंघ मकवानपुरले चैत २५ गतेका लागि साधारणसभा तोकेको थियो । युनियन जिल्ला अध्यक्ष सुवास विडारीले मंगलबार महासंघ जिल्ला अध्यक्ष मणिराज गौतमलाई ज्ञापन पत्र बुझाउँदै महासंघले सदस्यता टुंगो नलगाइ जिल्ला, प्रदेश र केन्द्रीय अधिवेशन घोषणा गरेकोमा आपत्ति जनाएका छन् ।

युनियन केन्द्रीय समितिको हालै सुनसरीमा सम्पन्न बैठकले महासंघको साधारणसभाको विषयमा असहमति जनाउँदै सदस्यता र मतदाता नामालीको टुंगो लगाएर मात्र महासंघका जिल्ला, प्रदेश र केन्द्रको अधिवेशन गर्न आग्रह गर्ने निर्णय गरेको थियो ।
‘सदस्यता टुंगो नलगाई अधिवेशन गरेमा उत्पन्न परिस्थितिको जवाफदेही नेपाल पत्रकार महासंघ मकवानपुर नै हुने हाम्रो ठहर छ ।’, युनियनले बुझाएको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

‘महासंघले सुरु गरेको सदस्यता शुद्धीकरण अभियानमा युनियन मकवानपुरको पूर्ण साथ सहयोग छ । तर, महासंघ मकवानपुरले सदस्यता शुद्दीकरण तथा नयाँ सदस्यता थप गर्ने सन्दर्भमा सञ्चारकर्मीमा क्रियाशील सञ्चारकर्मीहरुलाई नै सदस्यताबाट बञ्चित हुनेगरी सिफारिस गरी पठाएकोमा हाम्रो गम्भीर आपत्ति रहँदै आएको छ ।’, विडारीले भने ।